2022

STYCZEŃ 2022
2022-01-08 (sobota) 3 Runda Ligi 3D, Czatachowa (Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego)
2022-01-09 (niedziela) XIV Spotkanie Łucznicze z Wilkiem, Kudypy (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-01-15 (sobota) Noworoczny Turniej 3D Tradycyjny&Hunter, Stradomia Wierzchnia (Stara Stajnia Stradomia)
2022-01-22 (sobota) ŁUNA – łucznicza nocna akcja, czyli liga nocnych ścieżek łuczniczych,
Czyżeminek (Natalia Koprowska Łucznik Konny)
2022-01-23 (niedziela) Zimowy towarzysko rekreacyjny turniej 3D, Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (AMM Archery)
2022-01-30 (niedziela) Strzelamy dla WOŚP – charytatywny turniej łuczniczy,
PSP Jabłowo koło Starogardu Gdańskiego limit 56 osób (Starogardzka Wolna Drużyna Łucznicza)
2022-01-30 – 2022-02-06 (niedziela – niedziela) Obóz łuczniczy — zima 2022 (OSiR Świebodzice)

LUTY 2022
2022-02-05 (sobota) XI Zimowa Rejza na Zamek w Nidzicy, Nidzica [REKO](…)
2022-02-05 (sobota) LIGA PÓŁNOC – XVIII Zawody Łucznicze Field, Leśniczówka Różana Polana – Pluski
(Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-02-05 (sobota) 4 Runda Ligi 3D, Hutki – Kanki (Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego)
2022-02-12 (sobota) Goblin Wars VIII, Szaniec szwedzki w lesie Osobowickim we Wrocławiu (CŁT)
2022-02-13 (niedziela) Walentynkowy Turniej Łuczniczy, Stradomia Wierzchnia (Stara Stajnia Stradomia)
2022-02-26 (sobota) Łucznicza Watra Winter 2022, Centrum Edukacji Ekologicznej w Stobiernej (Łucznicy Rzembark)
2022-02-26 (sobota) Turniej łuczniczy POLOWANIE NA ŚLIMAKA, Traperska Osada Bolechówko (Archersi)

MARZEC 2022
2022-03-05 (sobota) V runda Ligi Zimowej, Repty (…)
2022-03-12 (sobota) Strzelanie dla Ukrainy, Bulowice (Spectrum Archery)
2022-03-12 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- runda I, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-03-19 (sobota) WIOSNA Z ŁUKIEM – 5 TORUŃSKI TURNIEJ ŁUCZNICTWA 3D, Toruń limit 120 osób (FORT)
2022-03-19 (sobota) Piknik Łuczniczy Fantasy 3D, Arboretum Leśne w Stradomii (PSŁ Fantasy)
2022-03-20 (niedziela) Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego – I runda 2022, Stradomia Wierzchnia (DLŁT)
2022-03-26 (sobota) Królewskie Polowanie – I turniej łuczniczy 3D na Zamku w Pułtusku (FORT)

KWIECIEŃ 2022
2022-04-02 (sobota) Złota Strzała 2022, Skrzynicki Ośrodek Teatralny (Lubelska Grupa Łucznicza)
2022-04-02 (sobota) II Turniej „Rajskie Strzały” Runda Wiosenna 2022, Nad Fosą – Kraków
2022-04-03 (niedziela) Zombie Survival #2, Fort Poznań – Event Place limit 100 osób
(Klub Łuczniczy Siemowit)
2022-04-09 (sobota) VII Turniej Łuczniczy o Puchar Dziekana Wydziału Leśnego i Technologii Drewna,
Ogród Dendrologiczny AR Poznań (Sekcja Łucznicza Koła Leśników)
2022-04-09 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- runda II, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-04-10 (niedziela) Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego – II runda 2022, Wolimierz (DLŁT)
2022-04-22 – 2022-04-24 (piątek – niedziela) IV Mistrzostwa Polski w Łucznictwie 3D PBHC 2022, Mikołów
(KS Burza Borowa Wieś – Sekcja Łucznicza)
2022-04-30 (sobota) Start – I Runda Południowej Ligii 3D ABHT, Rybnik limit 120 osób
(Górnośląski Hajmat- Rybnickie Stowarzyszenie Łucznicze
2022-04-30 (sobota) Wielkanocny/Wiosenny Turniej Łuczniczy, Chojnice (Bractwo Rycerskie Herbu Tur) [REKO]
2022-04-30 (sobota) Turniej łuczniczy w Grodzie Steinborg, okolice Kamienia Pomorskiego (Gromowładni)[REKO]
2022-04-30 – 2022-05-01 (sobota – niedziela) Viking Arrows, Wolin (Szczecin Strzelamy za Zero)
2022-04-30 – 2022-05-03 (sobota – wtorek) Majówka Historyczna ‚Zamek Kliczków’,
Osiecznica woj. dolnośląskie [REKO]

MAJ 2022
2022-05-01 (niedziela) VI Łuczniczy FakePiknik 3D – 1 Maja 2022r., Łazy (FakeArcher)
2022-05-07 (sobota) Druga nocna ścieżka łucznicza w Opaleniu, Szkółka Jeździecka PASJA
(Natalia Koprowska; Michał Choczaj) >>> odwołane

2022-05-07 (sobota) XII Turniej Rycerski na Dworze SIEMOWITA Mazowieckiego na Zamku w Czersku,
Zamek Czersk [REKO]

2022-05-07 (sobota) LIGA PÓŁNOC – 3D z Wilkiem, … (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-05-13 – 2022-05-15 (piątek – niedziela) Radzim 2022, Gołaszyn,
Oborniki County (Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim)
2022-05-14 (sobota) Turniej historyczny Radzim 2022 – zapisy na łuk naturalny,
Gołaszyn koło Obornik woj. wielkopolskie (Ewa Gillner) [REKO]

2022-05-14 – 2022-05-15 (sobota – niedziela) „PRUSKA STRZAŁA” II Rankingowe Zawody Łucznictwa Konnego,
Opalenie woj. pomorskie (Szkółka Jeździecka PASJA)

2022-05-14 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- runda III, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-05-15 (niedziela) II Turniej „Rajskie Strzały” II Runda Wiosenna 2022, Nad Fosą – Kraków (Rajskie Strzały)
2022-05-20 – 2022-05-22 (piątek – niedziela) Byczyna – Międzynarodowy Turniej Rycerski – 2022,
GRÓD Rycerski W Byczynie (Opolskie Bractwo Rycerskie)
2022-05-20 – 2022-05-22 (piątek – sobota) Mokoszowisko VII – Ku czci Matki Ziemi, Grodzisko Rzeczyca
(Ród Dębowego Liścia) [REKO]

2022-05-21 (sobota) Turniej łuczniczy ŚLIMAKI KONTRATAKUJĄ, Ośrodek Wypoczynkowy Jankowo Dolne (Archersi)
2022-05-21 (sobota) Maraton Ligi 3D – 21/05/2022 Hutki-Kanki, Hutki-Kanki
(Śląski Ośrodek Łucznictwa Tradycyjnego)

2022-05-21 (sobota) XXIII Turniej Rycerski o Złotą Jaszczurkę, Chełmno (Zastęp Rycerski z Chełmna) [REKO]
2022-05-27 – 2022-05-29 (piątek – niedziela) II Piknik Rycerski w Aleksandrowie Kujawskim,
Parkowa Aleksandrów Kujawski (Chorągiew Zaciężna Ziemi Kujawskiej)
2022-05-28 (sobota) II Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Łucznictwie Terenowym 3D i Field,
Czarna – Woda ->Leśna Huta (Stowarzyszenie Łuczników Pomorza „SŁuP”)

2022-05- lub 2022-06 (niedziela) Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego – III runda 2022, Wierzbna (DLŁT)

CZERWIEC 2022
2022-06-03 – 2022-06-05 (piątek – sobota) Warsztaty w Bogucicach – Jaryłowe Zmagania,
(Dawid Niegosław) [REKO]

2022-06-04 (sobota) LIGA PÓŁNOC – 3D Ruciane Nida, (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-06-04 (sobota) Turniej Łucznictwa 3d w Golubiu-Dobrzyniu, Zamek w Golubiu (FORT)
2022-06-04 (sobota) V Prestige Bowhunters 3D Competition, Pałac w Bulowicach – Bielska 257
(KS Burza Borowa Wieś – Sekcja Łucznicza)
2022-06-11 (piątek) I Memoriał Piotra Goneta, Wrocław (CŁT)
2022-06-12 (sobota) PUCHAR TRZECH NARODÓW – I RUNDA, Mrlinek – Czechy
2022-06-12 (sobota) Królewskie Polowanie – I turniej łuczniczy 3D na Zamku w Pułtusku,
Hotel Zamek Pułtusk – Dom Polonii (AMM Archery, FORT)

2022-06-11 – 2022-06-12 (sobota – niedziela) XIV TARNOWSKI TURNIEJ RYCERSKI, Ruiny Zamku. Tarnowskich (…)
2022-06-11 – 2022-06-12 (sobota – niedziela) Tucholska odyseja historyczna,
(Tucholski Ośrodek Kultury) [REKO]

2022-06-16 – 2022-06-19 (czwartek – niedziela) Legnickie Pole 1241 (edycja 2022),
(GOKiS w Legnickim Polu, Gmina Legnickie Pole) [REKO]

2022-06-17 – 2022-06-19 (piątek – niedziela) 12 Raciborski Festiwal Średniowieczny,
Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu [REKO](Drengowie znad Górnej Odry)
2022-06-18 (sobota) Tatrzański Turniej o Góralską Ciupagę, Domki Góralskie – Czerwienne
(Tatrzański Klub Łuczniczy – Jarowici wespół ze Śląskim Ośrodkiem Łucznictwa Tradycyjnego)
2022-06-18 – 2022-06-19 (sobota – niedziela) IV Festiwal Wczesnośredniowieczny „Budzistowo – dawny Kołobrzeg”,
(Budzistowo – dawny Kołobrzeg) [REKO]

2022-06-18 – 2022-06-19 (sobota – niedziela) VII Turniej Łuczniczy o Nagrodę Łowczego Grodziska Owidz,
(Starogardzka Wolna Drużyna Łucznicza)

2022-06-24 – 2022-06-26 (piątek – niedziela) Bitwa pod Cedynią 972 – 2022, Góra Czcibora
(Cedynia Historia, Cedyńskie Bractwo Historyczne Comitatus) [REKO]

2022-06-25 (sobota) II Runda Południowej Ligii 3D ABHT, Tarnowskie Góry – Repty [?REKO?]
limit 120 osób (Tarnogórskie Stowarzyszenie Łucznicze)

LIPIEC 2022
2022-07-02 – 2022-07-03 (sobota – niedziela) Turniej Rycerski na Nowym Zamku w Rabsztynie
(LEO CORDE – Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej) [REKO]

2022-07-02 – 2022-07-03 (sobota – niedziela) O sakwę zbója Szydło, Szydłów [REKO] (Arek Rosiecki)
2022-07-02 – 2022-07-03 (sobota – niedziela) Granica vol. V, Zachodniopomorskie – Granica
(Szczecin Strzelamy za Zero)
2022-07-08 – 2022-07-10 (piątek – niedziela) IV Piknik Historyczny w Bysławiu,
(Bysławska Grupa Odtwórstwa Historycznego) [REKO]

2022-07-08 – 2022-07-10 (piątek – niedziela) I Bunt Pomorza, Grodzisko Owidz
(Naglfar – drużyna wojów) [REKO]

2022-07-09 – 2022-07-10 (sobota – niedziela) Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy,
Zamek Królewski w Łęczycy (Jarmark z tradycja) [REKO]

2022-07-16 (sobota) PUCHAR TRZECH NARODÓW – II RUNDA, Mikołów – Polska
(KS Burza Borowa Wieś – Sekcja Łucznicza)
2022-07-23 (sobota) VII Łuczniczy FakePiknik 3D – 23 Lipca 2022r., Łazy (FakeArcher)
2022-07-30 – 2022-07-31 (sobota – niedziela) XI Owidzki Turniej Łuczniczy by SŁuP, Grodzisko Owidz
(Stowarzyszenie Łuczników Pomorza „SŁuP”) [REKO – jeśli macie chęć, ale bez spiny]

SIERPIEŃ 2022
2022-08-06 (sobota) III Turniej Rycerski o Puchar Juranda, Szczytno [REKO] (MDK Szczytno)
2022-08-06 – 2022-08-07 (sobota – niedziela) I Turniej Rycerski i Łuczniczy w Forcie XV – Herman von Salza,
Fort XV im. Henryka Dąbrowskiego, Toruń [REKO]

2022-08-12 – 2022-08-14 (piątek – niedziela) Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym,
Zamek w Golubiu (Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego)
2022-08-13 – 2022-08-20 (piątek – sobota) Summer Archery Camp 2022, Gliśno Wielkie – Przystanek Alaska (CŁT)
2022-08-14 – 2022-08-20 (niedziela – sobota) HDH-IAA Historical Archery World Championships 2022,
Węgry – Gyula [REKO]
2022-08-19 – 2022-08-22 (piątek – niedziela) Drugi Deszcz Strzał, Osada Słowiańska w Stobiernej [REKO]
(Łucznicy Rzembark)
2022-08-20 – 2022-08-21 (sobota – niedziela) III FESTYN ARCHEOLOGICZNY KORYCIN – MILEWSZCZYZNA,
Park Kulturowy Korycin – Milewszczyzna [REKO]

2022-08-27 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- runda IV, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-08-27 (sobota) VI Jarmark Klasztorny, OSiR Myślibórz (Muzeum Pojezierza Myśliborskiego)[REKO]
2022-08-27 – 2022-08-28 (sobota – niedziela) Turniej Nocny „Rajskie Strzały” 2022, Nad Fosą – Kraków
2022-08-27 – 2022-08-28 (sobota – niedziela) Polowanie Na Myszy – Zmagania Łucznicze z Historią w Tle,
Kruszwica – Mysia Wieża (Stowarzyszenie Łuczników Toruńskich „Fort”)

WRZESIEŃ 2022
2022-09-03 – 2022-09-04 (sobota – niedziela) I Terenowe Zawody Łucznicze 3D – Duch Zamczyska,
Kwidzyn ->Sadlinki (Stowarzyszenie Łuczników Pomorza „SŁuP”)

2022-09-03 – 2022-09-04 (sobota – niedziela) XIX Piknik Klubu Historycznego HIRD,
Zakład Wielkopiecowy w Bobrzy – mur Oporowy (KH HIRD) [REKO]

2022-09-10 (sobota) LIGA PÓŁNOC – 3D Różanna, (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-09-11 (niedziela) Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego – IV runda 2022, Lubań (DLŁT)
2022-09-17 (sobota) III Runda Południowej Ligii 3D ABHT, Trzebinia – Psary limit 120 osób (Arrow)
2022-09-17 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- runda V, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-09-24 (sobota) IV Zamkowe Historie – średniowieczne spotkania w Moryniu,
Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe SZAFIR (Fundacja Droga Lotha i Miasta Warowne) [REKO]

2022-09-24 (sobota) LIGA PÓŁNOC – 3D Wichrowo, (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-09-24 (sobota) PUCHAR TRZECH NARODÓW – III RUNDA FINAŁ, Stupava – Słowacja

PAŹDZIERNIK 2022
2022-10- (niedziela) Dolnośląska Liga Łucznictwa Tradycyjnego – V runda 2022 Finał, Wierzbna (DLŁT)
2022-10-01 (sobota) LIGA PÓŁNOC – 3D Ruciane Nida, (Warmia Archers & Wilkołaki)
2022-10-08 (sobota) Finał – Południowej Ligii 3D ABHT, Mikołów limit 120 osób
(KS Burza Borowa Wieś – Sekcja Łucznicza)
2022-10-08 (sobota) Wrocławska Liga Łucznicza sezon 2022- finał, Ścieżka łucznicza w Lesie Osobowidzkim (CŁT)
2022-10-15 (sobota) Turniej w Radomiu, Leśny Ośrodek Edukacyjny im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku
(Lena Głuch i Agnieszka Głuch)

2022-10-15 (sobota) III Turniej „Rajskie Strzały” Runda Jesienna 2022, Nad Fosą – Kraków

LISTOPAD 2022
2022-11-19 – 2022-11-20 (sobota – niedziela) IV Mistrzostwa Polski Łucznictwa Tradycyjnego w Strzelaniu Całodobowym Szczytno 2022

GRUDZIEŃ 2022