O nas

Nasza grupa działa głównie na terenie województwa Pomorskiego, gdzie mamy dwie bazy treningowe. Jedna w Pawłowie, druga w Gdańsku Oliwie. Jednak członków Stowarzyszenia można spotkać w całym kraju na różnych zawodach.

Stowarzyszenie Łuczników Pomorza w skrócie SŁuP powstało w marcu 2017 roku w Gdańsku. Swoją siedzibę ma w Pawłowie, gm Trąbki Wielkie.

Pomysł zrodził się wśród miłośników łucznictwa tradycyjnego
wywodzących się z pomorskich grup rekonstrukcji historycznej (ODN Inogici, TGN Gdańsk, Starogardzkie Bractwo Rycerskie), którzy chcieli podzielić się swoją pasją i wesprzeć nowych adeptów łucznictwa, oraz propagować niszowy sport jakim jest łucznictwo. Najpierw było konkretne działanie – systematyczne treningi, wyjazdy na turnieje, organizacja własnych imprez, zbiórka materiałów, propagowanie łucznictwa wśród znajomych itd., tak powstało Stowarzyszenie.

Nie skupiamy się jednak tylko na samym łucznictwie ale zajmować się będziemy także inicjowaniem, wspieraniem i pomocą w organizacji różnego rodzaju przedsięwzięć sportowych, edukacyjno-kulturalnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Wśród członków stowarzyszenia można znaleźć również rzemieślników, którzy są w stanie pokazać jak w dawnych czasach wyglądało rzemiosło z zakresu tradycyjnych zawodów: stolarz, kowal i innych mniej powszechnych obecnie. Potrafią także przeprowadzić żywe lekcje historii, z warsztatami manualnymi i rozwojem umiejętności interpersonalnych.